Na Miklavžev dan
6.12.2007 ob 14:21
Ta prijazni stric mi je od vseh najljubši - tako orijeten, preprost in tako naš! Prinese par mandarin, par orehov, bombonov, čokolado in kakšne nogavice, toliko da tudi malo večjim pokaže, da so še otroci, pa celo za mamo se kaj najde.
Nič tako kričeče ni oblečen kot njegov zahodni kolega in presneto malo se pojavlja v medijih. Kot da ga vse to ne briga, pride lepo na deloven dan, da nam polepša jutro in že tečemo vsak po svoje, po poti pa ga polepšamo še komu, če se da.
Božič imam raje bolj po starem - s potico, toplim čajem, kakšno pomarančo, s polnočnico (najlepše, če je pot malo zasnežena) in s tistimi, ki jih imam rada. Darila mi nekako ne grejo zraven.
Sem pa predlanskim šla v tem času v Ljubljano in srečala prijatelja iz otroških dni: nasmejan se je med otroki popeljal Dedek Mraz in jim delil bombone. Otroci so po stari navadi zapeli nekaj pesmic, vsi skupaj pa so polepšali mrzel večer. Ja, tudi za Dedka Mraza moram reči, da mi je prav simpatičen. Najstarejši od treh stricev je sicer k nam prišel za Miklavžem, ampak nas je tolikokrat razveselil, da tega ne smem kar pozabiti.
Božička sicer nimam preveč v čislih: naj mi božič pusti lep, miren in brez navlake. Kako je drugod, je pa stvar drugih. Upam, da boste prijazni do prijaznih mož, pa da bodo tudi oni do vas in da bo vaš december umirjen in lep.






meni pa je miklavž prinesel suho sadje, nekaj nogometnih slikic, ki jih zbiram s sestro in bratom, praktično knjigo Nemška slovnica in še čokoladno frutabelo. mi božič praznujemo v družinskem krogu, novo leto s prijatelji, miklavž je pa najbolj skormen in ga sploh ne praznujemo, ampak darila pa so še vedno…
tradicionalno 
Tudi meni je bolj pri srcu ta tradicionalen način, božič umirjen v krogu družine, Miklavž prinese male pozornosti (sedaj smo namreč malo večji otroci
), Dedka Mraza pa imam tudi v zelo lepem spominu, uff kakšna darila nam je včasih prinašal 
Pri vseh praznikih so mi najbolj všeč veseli ljudje
Potem pa upam, da si tudi sam sebi všeč!
Danica, ti si res veli romantik. Bravo, jaz tudi imam rajši božič v toplem krogu družine in med veselimi ljudmi. Miklavž in dedek mraz so bili zmeraj pri nas prisotni in to ne smemo nikakor pozabiti, Božička smo pač sprejeli, ker tako veli moderen potrošniški svet. naj se trudijo kakor koli, namen miklavža in dedka mraza ne bojo nikoli razvrednotili.
1Danica v krogu domačih se mi zdijo prazniki najlepši, Zauriva kmečko peč in sredi sobe je velika kmačka miza - obložena z domačimi jedmi - kamor pridejo moji otroci z družinami. To me najbolj razveseli! Seveda je v kotu jelka. Pod njo darilca Božička in DM skupaj, no Miklavž pa je mimo. No v drugem kotu pa velike jaslice z vlakci, vodo, ognji….Vesel december tudi tebi in tvojim domačim!
Ja, božič je res višek iztekajočega leta in cerkvenih praznikov. Maskota božička pa me moti, ki je kot pojave nismo nikoli poznali. Zato smo imeli Miklavža. Božič pa je prevelik praznik za take igrice. Pa lepe božične praznike in srečno novo leto želim.
Prazniki pomenijo sprostitev in pa druženje. So pa tudi odlično obdobje, za izrekanje večino dobrih želja. Vse stiske in težave, se za trenutek skrijejo in na dan pridejo sreča in veselje. Samo trajajo ne dolgo!